REPORT Z NIKITA CAMPU 2011

NIKITA SURF CAMP 2011

Historicky první NIKITA SURF CAMP ve spolupráci s PLAYGROUND TRAVEL, který se uskutečnil na přelomu srpna a září, na základně v Soustons ve Francii. Vy se teď můžete začíst do malého povídání o tom, jaké to tam bylo.

Cesta byla dlouhá a pro mnohé náročná. Ale alespoň měli kempeři čas se začít pomalu poznávat a krátit si tak cestu mnohými historkami, o které se už od začátku postaral náš ukecaný“ Márv“, který sázel jeden fórek za druhým a vydrželo mu to až do konce campu.

Po vytouženém příjezdu a ubytování na základně, čekala kempery nastoupená PLAYGROUND CREW , welcome drink od Jägermeister a spoustu dárečků na uvítanou od NIKITY, HARLEY a FREERIDE. Kempeři se během večírku na uvítanou, dozvěděli průběh celého campu, seznámily se s týmem, který se o ně bude po celou dobu pobytu starat, s programem na další den a také se svými coaches Smíčou, Jillem, Matyldou a Cyrilem. Na druhý den ještě před odjezdem na pláž, na základně proběhla přednáška, na které se vysvětlili všem kemperům základní pravidla surfingu, bezpečný pohyb v oceánu, a orientace ve vodních a povětrnostních podmínkách, které k dobrému surfingu neodmyslitelně patří. Kempeři si pak na souši natrénovali někteří své první „Take off“ a odjelo se směrem na Les Casernes na jejich první lekci. Již po prvním dnu bylo jasné, že mezi kempery se našlo mnoho nadšenců a nadějných surfařů a surfařek, které jsme večer málem tahali rybářským prutem z vody, aby se mohlo odjet domů.

Po příjezdu kempery čekala večeře a po ní následoval ve stodole jejich první video coaching, při kterém se pouštěli natočené jízdy a foto všech zúčastněných. Probíraly se chyby, i možné příčiny nepovedených jízd. Neobešlo se to bez hlasitého smíchu při pohledu na pár akrobatických kousků, které nám někteří z nich předvedli. Po video coachingu se prostudovala předpověď na další den a podle toho se určil program a odjezd na pláž. Pak už pokračovala velmi oblíbená činnost a to volná zábava ve stodole, kde měli kempeři k dispozici indoboardy ,šipky, minibiliár a hlavně to nejdůležitější a to bar s vlastním barmanem, který byl k dispozici každý den a to až do kuropění.

Následující dny byly vždy podobné. Podle vln se určil čas odjezdu na pláž, na které budou vlny nejschůdnější pro náš level surfování. Kempeři se podívaly na spoustu spotů v Soustons, Hendaye, Hossegoru, nebo Capbretonu. Svůj volný čas po lekcích pak mnozí z nich netrávili jenom povalováním na pláži, opalováním, nebo hraním plážového volejbalu, ale také prohlídkami měst, nakupováním, v outletech, projížďkou na longboardech nebo skejtech v místních skate parcích, nebo projížďkou na kolech po blízkém okolí. Přece jenom na základně bylo k zapůjčení nepřeberné množství dopravních prostředků, takže kdyby se náhodou v nějakém městě někdo zapomněl, snadno by se dostal za nějaký čas domů. To se ale samozřejmě nestalo. V polovině týdne se kempeři vydali na exkurzi do vyhlášené výrobny surfů v Hossegoru, kde jim mistři oboru nechali nahlédnout pod ruce a vysvětlili jim postup a princip výroby prken na míru a umožnili prohlídku celého procesu výroby v továrně. Po exkurzi následovala společná večeře a ochutnávka místních specialit jako paella, nebo mušle v Hossegoru .

Nesmíme opomenout ani první narozeniny „kachny“(maskota) ze stodoly, které se s radostí zúčastnili nejenom kempeři, ale také spoustu lidí ze základny, kteří tam již několik let jezdí pravidelně a stali se tak legendami. Mezi zvučná jména určitě patří lídři jako vrchní DJ ze stodoly Cína, mistr ve snowboardingu Zája, nejvtipnější a nejotřelejší řidič Vančus, nejstarší legenda sk8 a veleúspěšný fotograf David DHC, nebo ostřílená surfařka a cestovatelka Miládka. Ale nemyslete si, nebylo to jenom o večírcích. Kempeři byli hodně zodpovědní a když se vstávalo na ranní jógu pod vedením fyzioterapeutky Klárky jako každé druhé ráno, nebyl snad nikdo, kdo by se jí nezúčastnil.

Mezi horká želízka do ohně patřilo taky módní FOTO-FASHIONS na pláži, při kterém se pod vedením naší stylistky Míši z NIKITY kemperky proměnily na profesionální modelky a vyzkoušely si v nové kolekci NIKITA SUMMER 2012, jaké to je, zapózovat si před fotoaparátem. Nejenom že si s focení odnesly mnoho nevšedních zážitků, ale také krásné foto, které jim ještě na campu bylo po malých úpravách puštěno na projektoru a následně dáno na památku.

V průběhu týdne se nám podařilo zlomit první a zároveň poslední prkno, což právem považujeme za velký úspěch, s přihlédnutím k tomu, že se jezdilo opravdu vydatně a to každý den. Nikdo s kemperů si taky za celou dobu pobytu nepřivodil žádný úraz, snad jen krom občasné kocoviny po večírku. Za což je musíme náležitě pochválit. Každý večer bylo na základně k dispozici mnoho příjemných lákadel jako romantické večeře u krbu na domečku, promítání surfových a jiných filmů ve stodole, nezbytné a pro některé neodmyslitelné spojení přes FREE WIFI zónu s okolním světem a hlavně jednou nejmenovanou veřejnou sítí, nebo výlet na Latina festival do města, kde se za zvuku kubánských mistrů u pláže tančilo a popíjelo s pozorováním západu slunce do pozdních nočních hodin. Na konci týdne následoval v Hendaye dlouho očekávaný závod a to v kategorii best rider a paddle battle velká gratulace Kačce a Danovi, za první místo v obou kategoriích! Při pondělní rozlučkové párty pak na základě výsledků a za velkého skandování a podpory nejenom kemperů, ale i lokálních surfařů, mužské posádky ze sousedního campu nebo na základně stanujících kamarádů Playgroundu, proběhlo vyhlášení a byly předány věcné dary od Playground Travel. Pak pokračovala opravdu bujará párty až do brzkých ranních hodin, kde krom tanečků proběhl i vyhlášený body shot na baru, kterého se všichni s radostí zúčastnily nebo taky oblíbené polepování Stickerskami.

Podrobnou fotogalerii z campu naleznete ZDE:

 

Co říci na závěr. Doufáme a věříme, že díky našemu NIKITA SURF CAMPU, vzniklo mnoho nových a silných přátelských pout a to nejenom mezi kempery, pár nadšených surfařů a surfařek, kteří s námi pojedou příští rok zase, nespočetně nezapomenutelných a silných zážitků a spousty úsměvů na tváři kemperů při jejich každodenním boji s oceánem.

A nesmíme zapomenout na poděkování.

Velký dík PLAYGROUND TRAVEL a NIKITĚ za zprostředkování campu, Smíčovi za skvělou spolupráci a postarání se o kempery, Playground crew: Ričimu, Mišákovi,Dubákovi, Vendi, Klárce a Móni za nasazení, a to nejenom na baru. Míši z NIKITY za krásné foto z foto-fashions, sponzorům: HARLEY, FREERIDE a PLAYGROUND, a v neposlední řadě těm nejdůležitějším článkům a to kemperům, kterým právem patří velká poklona za předvedené výkony, ale taky úcta a obdiv za vzájemnou podporu a přátelskost, kterou si mezi sebou již od prvních dnů vypěstovali a taky za to, že se z nich vyklubala opravdu super parta, na kterou náš tým jen tak nezapomene a už teď se mu po ní stýská.

Takže ALOHA a vidíme se na dalším NIKITA SURF CAMPU!