~ LÉTO 2017 ~

Horská chata Gerlos

Přihlášky zde

CO VŠECHNO MŮŽU PODNIKNOUT V ZILLERTALU V LÉTĚ?

Zillertal v létě – to je místo, kde si na své přijde opravdu každý!

snowboarding a lyžování … díky ledovci Hintertux 365 dní v roce

cyklistika … více jak 800 Km značených tras různé náročnosti

moutainbike … super trasy i trasy hodně náročných závodů Bike Challenge

pěší turistika … nespočet tras všech obtížností pro turistiku v překrásné tyrolské přírodě

lezení …Zillertal je mezi horolezci velice známou a oblíbenou destinací

nordicwalking … spousty značených tras všech náročností

rafting a canoyoning

paragliding

koupaliště, tobogány, wellnes centra

tenis, fotbal, minigolf, beach volejbal

projížďky na koních … třeba hned na ranči pod naší chaloupkou

adrenalinové zážitky – ferraty, rafting, paragliding

unikátní bobová dráha Arena Coaster

rybaření …. rybaření u jezera pod chaloupkou nebo muškaření na potocích v okolí

výlety – sýrárny, palírny, zlaté doly, muzea a mnohem víc…

PRO REZERVACE A V PŘÍPADĚ JAKÝCHKOLIV DOTAZŮ PIŠTE NA info@playgroundtravel.cz NEBO VOLEJTE MONICE NA 774 581 451

 

zillos leto 6

UBYTOVÁNÍ

 •  typická tyrolská chaloupka s kapacitou 12 osob ve výšce 1300 m.n.m.
 • pětilůžko, trojlůžko a 2 dvoulůžkové pokoje
 • plně vybavená kuchyň
 • 2 koupelny (2 sprchové kouty, vana) a 3 wc
 • parkovací místa přímo u chaloupky
 • slunná teráska a venkovní posezení s grilem 
 • úchvatný výhled na kopce
 • v chaloupce si klienti topí sami dřevem v kamnech v kuchyni 
 • v pokojích je ústřední topení

 

IMG_6375 n IMG_6575 n IMG_6371 n

POLOHA CHALOUPKY

Chaloupka je v klidné části vesnice Gmünd, v kopci nad jezerem Stausee. Ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi a nebo pro ty, kdo potřebují klid a načerpat sílu z Tyrolských Alp!

Díky skvělé poloze chaloupky v jižním svahu svítí na zápraží a lavičky před chaloupkou celý den sluníčko. Ráno, když otevřete okno vás čeká strhující pohled na vrcholky protějších kopců, jež sahají do výšek přes 2 000 m. n. m. Určitě není na škodu strávit jeden den z dovolené jen tak u chaloupky na zápraží pod tyrolským azurovým nebem a občas si hodit nějakou tu dobrůtku opéct na grilu, který je klientům u chaloupky k dispozici.

Ubytování má skvělou strategickou polohu na pěší i cyklo výlety různé obtížnosti v oblasti Gerlosu a Königsleitenu – typy na výlety a aktivity najdete v levém menu pod jednotlivými položkami (SNB/SKI, BIKE, PĚŠÍ TURISTIKA nebo  OSTATNÍ AKTIVITY).

Na nákup do Spaaru v Gerlosu je to z chaloupky jen 3 min autem. Na větší nákup je to 15 min z kopce dolu do údolí do Zell am Ziller.

 

IMG_6499 n IMG_6581 n IMG_6541 n

CENY

KVĚTEN

10 Eur/ os/ noc

ČERVEN

12 Eur/ os/ noc

ČERVENEC, SRPEN

16 Eur/ os/ noc

ZÁŘÍ, ŘÍJEN

12 Eur/ os /noc 

 

Děti do 3 let zdarma, do 6-ti let polovina ceny

Platba v Kč je samozřejmě možná. Ceny budou přepočítány aktuálním kurzem.

 

Poplatky

Na místě se doplácí poplatky za povlečení a záverečny úklid chaloupky, odvoz tříděného a směsného odpadu a denní kurtaxa (tzv. vzdušné, které se platí ve všech rekreačních oblastech)

 • povlečení a závěrečný úklid + odvoz tříděného a vývoz směsného odpadu: 

2 noci………………………. 5 Eur/os

3 a 4 noci …………………. 8 Eur/ os

5 a více nocí …………….. 10 Eur/ os

 

Děti do 6-ti let zdarma, do 15-ti let  1/2 ceny (dle délky pobytu)  

 • vzdušné …………….. 1,8 Eur/ os/ den (děti platí od 15-ti let)

 

Cena ubytování je včetně povlečení, mycích prostředků, utěrek, vybavení kuchyně.
Toaletní papír není v ceně!

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ:

Pro vaši dovolenou nabízíme cestovní pojištění přímo na míru..

cena pro turistické cesty bez storna zájezdu……… 25 Kč/den

cena pro turistické cesty se stornem zájezdu…….. 28 Kč/den

 

Více informací najdete v sekci POJIŠTĚNÍ nebo nám prosím napište na info@plagrpoundtravel.cz

 

SNB/ SKI

SNOWBOARDING A LYŽOVÁNÍ V LÉTĚ? YES, YOU CAN!

Díky celoročnímu provozu ledovce Hintertux si můžete i v létě dopřát snowboarding či lyžování. Nadmořská výška ledovce Hintertux 3 450 m. n. m. zajištuje dostatek sněhu na 60 Km sjezdovek i ve snowparku Betterpark.

Až si při celodenním ježdění budete chtít udělat pauzičku, doporučujeme přímo na Hintertuxu navštívit ledovcové jeskyně . Najdete je přímo na nejvyšším bodě, který je na ledovci dosažitelný lanovkou tj. na tzv. Gefrorene Wand.

Za podívání stojí také unikátní přírodní úkaz Spannagelhöhle – největší skalní jeskyně v centrálních Alpách, která se nalézá pod ledovcem. Můžete si dát buď jen kratší prohlídku a nebo také jedinečný track s průvodcem přímo uvnitř jeskyně.

Pokud nejste lyžaři či snowboardisti, nevadí, výlet na Hintertux stojí za výlet tak jako tak! Do lanovky Vás vezmou bez problémů a tamní panoramata nebo již zmiňovaný Natur Eis Palast nebo Spannagelhöhle stojí za to!

Ledovec je od chaloupky vzdálen 38 Km příjemnou cestou údolím po státní silnici.

 

Bike

Tyrolské Alpy v létě nabízejí nespočet perfektně značených tras jak pro cyklisty tak pro moutain bikery! A na své si tu přijde jak trénovaný cyklista, tak rodiny s dětmi.

Širokou škála výletů na horských kolech s celkem 800 km cyklistických tras lze nalézt v okolí regionu Mayrhofen-Hippach, ze keterého je i toto VIDEO

Projížd’ky s výhledem na krásná panaromata jsou určeny i pro rodiny s dětmi. Jako je toto VIDEO z výletu okolo jezera v Zillertal aréně.

 

Oranžové trasy 

(tj. nízká náročnost) zvládnou krásně rodiny s malými dětmi či netrénovaní jedinci. Krásná trasa je například na Zillertaler Promenade – jedná se upravenou štěrkovou cestu, která se line podél potoka celým Zillertalským údolím a je dlouhá 30 Km. Ale nemusíte jí jet celou! Doporučujeme sjet od chaloupky autem do údolí do Zell im Zillertal, kde necháte auto na neplaceném parkovišti u sportoviště Freizeit Park. Napojíte se na Zillertal Promenade a můžete jet například směr na Mayrhofen, kde jste za hodinku pomalým tempem. Je to příjemná rovinka, jež je obklopená neskutečným výhledem na okolo tyčící se obří hory. Trasa se dá libovolně krátit či prodloužit odbočkou do okolních kopců a vesniček. V těch najdete nejen příjemné posezení v restauracích a kavárnách, ale také skvělé soukromé sýrárny, kde Vás majitelé rádi provedou a nabídnou ochutnávku jejich domácích specialit. Když už děti bolejí nožičky, stačí naskočit na vlak, který jezdí každých 30 min 7 dní v týdnu a vrátit se zpět do Zell im Zillertal. Nebo se můžete svézt historickou parní lokomotivou! Den se dá zakončit v Zell im Zillertal na koupališti. V areálu Freizetparku (u něhož máte zaparkovaný vůz) je čisťounké venkovní koupaliště s tobogánem a atrakcemi pro děti.

Bez dětí, je tuto lehčí vyjížďku možné zpestřit třeba beach voleyballem ve Freizeitparku nebo návštěvou palírny. Doporučujeme zejména palírnu Spitaler kousíček nad Hippachem – je to rodinná palírna s dlouho tradicí. Ochutnávka 5 ti druhů domácího schnapsu s krásnou přednáškou stojí opravdu za to (cena je pouze 5 Eur za prohlídku vč. ochutnávky)!

Červené trasy

Pro víkendové sportovce nebo ty, co si chtějí aktivně odpočinout, jsou ideální trasy střední náročnosti tj. červené. Z červených tras doporučujeme například vyjížďku okolo jezera DurlaSboden. Trasa je značena z Gerlosu, ovšem vy můžete pohodlně vyjet již od nás od chaloupky z Gmündu a na kole jste v Gerlosu za 15 minut. Jedná se o trasu převážně po mírných kopcích či štěrkových rovinkách. U jezera doporučujeme můžeme jen doporučit výborné občerstvení a kvasnicové pivo v krásném kiosku se zahrádkou hned u přehrady.

Černé trasy

Z černých, tj. nejnáročnějších tras doporučujeme v okolí chaloupky Arena panoramatour. Dáte si sice opravdu do těla, ale ty panoráááámata, stojí za to! Až nahlédnete do mapy cyklostezek, je tam speciální označení pro trasy, kudy vede Zillertal Bike Challange – to jsou opravdu náročné úseky populárního MTB závodu v Rakousku.

Zillertal Arena je rozšířena o další skvělé atrakce ! Jednou z nich je i  nový Singletrail Wiesenalm dlouhý 5.2 – km. Ideální jak pro sportovní začátečníky, tak pro zkušené bikery.

 

Jak naplánovat trasu?

Podobných tras jako jsou uvedené výše je v okolí chaloupky (tj. Gerlosu a Zillertal Areny) a celém Zillertalském údolí spousty!

Pro naplánování trasy zajděte do některých z  info center, kde zdarma obdržíte mapku tras pro cyklo trasy a také Vám ochotně poradí vhodnou trasu pro Vás. Skvělé služby jsou například v info centru v Gerlosu, Zell im Zillertal nebo Mayrhofenu (ukazatele na info centra jsou zelené cedule na křižovatkách a nebo se zeptejte místních, vždy ochotně poradí a navedou).

Využijte ovšem také interaktivního plánovače tras a díky rychlé wifi na chaloupce si můžete trasu předem naplánovat večer ještě doma! Pokud budete chtít trasu v okolí chaloupky, zadejte do výběru v kolonce region Zell – Gerlos, Zillertal Arena. Nebojte se si plánovat trasy dole v údolí – do výchozího bodu budete většinou muset sjet dolu do údolí. Pokud se chcete ušetřit 14 Km dlouhé zpáteční cesty do kopce na Gmünd, sjeďte do údolí autem. V Zell im Zillertal je hned několik odstavných bezplatných parkovišť. Zpět k autu se také pak můžete dostat pohodlně vlakem – jezdí celým údolím každých 30 min 7 dní v týdnů. V Zell im Zillertal doporučujeme parkoviště u Freizeitparku – je jak nejblíže k cyklostezce vedoucí celým údolím (Zillertaler Promenade), tak k vlakovému nádraží.

Dalším šikovným plánovačem tras je Bergfex.com, který je i v českém jazyce.

 

Turistika

KŘÍŽEM KRÁŽEM ZILLERTALEM PO SVÝCH!

Zillertal je jedna z nejúžasnějších lokalit pro pěší turistiku v Rakousku! Tyrolská krajina si stále zachovává svůj selský ráz, takže křížem krážem po Zillertalu chodíte okolo tradičních selských statků, horských salaší a zelených pastvin plných spokojených alpských krav. Při tůrách můžete obdivovat krásy Zillertalského národního parku nebo se vzdělávat na tématických stezkách.

Zillertalské údolí nabízí přes1 000 Km značených tras pro pěší turistiku různé náročnosti. Můžete si dát lehčí procházky po vrstevnicích, náročnější okružní tůry po kopcích nebo i vícedenní tracky s přespáním v horských noclehárnách.

My pro inspiraci doporučujeme:

Výlet na Zittauer Hütte (2329 m) , který se nachází v okolí Gerlosu s výchozím bodem Alpengasthof Finkau, střední náročností a dobou  trvání okolo 5 hodin.  Chata leží v blízkosti jezera s výhledem na vysoké horské štíty, kde si můžete do sytosti užít pravé letní pohody.

 

Výlet na Krimmelské vodopády! Jedná se o 5. nejvyšší vodopády světa a v kombinaci s krásnými horskými panoramaty jde o nezapomenutelný zážitek! Tento přírodní úkaz je z chaloupky v Gmündu vzdálen pouze 20 min autem po známe Gerlos Alpen StraSe.! Gerlos Alpen Strasse je horskou branou mezi Tyrolskem a Salzburským kraj. Už jen sama cesta autem na Krimml je zážitkem! Za Gerlosem Vás čeká krásný výhled na jezero DurlaSboden. A jakmile se „přehoupnete“ přes kopec z Gerlosu, otevře se dech beroucí výhled na Krimmelské vodopády! Okolo vodopádů vede panoramatická stezka a u vrcholku jste za hodinku chůze. Ovšem tato trasa se dá pak krásně prodloužit až na horskou chatu Krimmler Tauernhaus. Od spodního bodu vodopádů jste u horské chaty za 3 h chůze a jedná se o vycházku překrásnou přírodou. V Krimmler Tauernhaus si můžete dát příjemné občerstvení nebo také složit hlavu.

Výlet na Krimmelské vodopády se dá naplánovat jak pro rodiny s dětmi, tak pro aktivní požitkáře, ale i pro zkušené pěší turisty, kteří mají chuť na vícedenní track. Níže uvádíme typy jak se dá výlet na Krimml naplánovat.

 

Rodiny s dětmi

Kromě krásné hodinové procházky okolo vodopádů čeká na rodiny s dětmi také Wasser Wunder Welt Krimml. Jedná se o komplex zaměřený na vodu a její podoby – najdete zde aquapark, naučné interaktivní výstavy nebo multivision kino. Celý komplex je koncipován zejména pro děti, ale i dospělý se také dozví také spousty zajímavostí o vodě!


Aktivní požitkáři

Aktivním dovolenkářům doporučujeme vzít si pevnější boty a vyšlápnout si podél vodopádů až na horskou chatu Krimmler Tauernhaus. Tato vycházka Vám zabere 3 hodiny a je v opravdu překrásných scenériích Alp. Na horské chatě je velice příjemné občerstvení a pokud by vás již opravdu boleli nohy, není problém vzít si zpět k spodnímu bodu vodopádů taxi. Celkem Vám cesta k horské chatě i zpět zabere tak 5h, takže máte krásný celodenní výlet.


Vícedenní track

Od června do září se dá naplánovat přes Krimmelské vodopády vícedenní track. Pěšky můžete vyrazit již od nás od chaloupky a dát se po značených trasách směr na Krimml přes oblast Hochkrimml. Následně si vyjít stezku podél vodopádů až na horskou chatu Krimmler Tauernhaus, kde můžete složit hlavu buď v klasickém vícelůžkovém lagru nebo si připlatit za dvoulůžkový pokoj. Horská chata nabízí k oběma typům ubytování i polopenzi. Ráno se můžete vydat směrem domů do chaloupky a to kratší cestou rovnou přes horskou chatu Zittauer Hütte. Nebo menší oklikou přes Richterhütte. Ať zvolíte kteroukoliv z variant, vyloupnete se u jezera DurlaSboden nad Gerlosem a domu do chaloupky je to již jen hodinka cesty. Trasa se dá samozřejmě i ještě více prodloužit, ovšem je opravdu nutné ji předem pečlivě naplánovat, zjistit si předpověď počasí a rozhodně bez mapy ani ránu! Zejména v červnu a září je na místě si předem zjistit, zda jsou již  nebo stále horské chaty otevřeny.

 

Jak si naplánovat výlet?

Podobných tras jako jsou uvedené výše je v okolí chaloupky (tj. Gerlosu a Zillertal Areny) a celém Zillertalském údolí spousty!

Pro naplánování trasy zajděte do některých z  info center, kde za 6,90 Eur můžete zakoupit mapku všech stezek pro pěší. Navíc Vám v info centru ochotně pomůžou vybrat vhodnou trasu pro Vás. Skvělé služby jsou například v info centru v Gerlosu, Zell im Zillertal nebo Mayrhofenu (ukazatele na info centra jsou zelené cedule na křižovatkách a nebo se zeptejte místních, vždy ochotně poradí a navedou).

Využijte ovšem také interaktivního plánovače tras a díky rychlé wifi na chaloupce si můžete trasu předem naplánovat večer ještě doma! Pokud budete chtít trasu vyloženě v okolí chaloupky, zadejte do výběru v kolonce region Zell – Gerlos, Zillertal Arena. Nebojte se si plánovat trasy dole v údolí – do výchozího bodu budete většinou muset sjet dolu do údolí. Pokud se chcete ušetřit 14 Km dlouhé zpáteční cesty do kopce na Gmünd, sjeďte do údolí autem. V Zell im Zillertal je hned několik odstavných bezplatných parkovišť. Zpět k autu se také pak můžete dostat pohodlně vlakem – jezdí celým údolím každých 30 min 7 dní v týdnů. V Zell im Zillertal doporučujeme parkoviště u Freizeitparku – je jak nejblíže k cyklostezce vedoucí celým údolím (Zillertaler Promenade), tak k vlakovému nádraží.

Dalším šikovným plánovačem tras je Bergfex.com, který je i v českém jazyce.

 

8dff38bea4b124e94ac93beb2aec014a f854a890d4d1b46b7d788ecd6380b9d0 1414527202d11d3e967ea2cb62460dd9

Ostatní outdoor aktivity

Na Zillertalu se rozhodně nebudete nudit!

Když už kola a pohorek budete mít „tak akorát“ a přijde 3. krizový den, nebudete určitě sedět doma se založenýma rukama! Na Zillertal se vždy pro každého něco najde!

Koupaliště, Aquaparky, Termály

Zajet se vykoupat a relaxovat můžete hned na několik koupališť v údolí. Nejbližší je v Zell im Zillertal u Freizeitparku. Jedná se o téměř nové venkovní koupaliště s tobogánem a spousty atrakcemi pro děti. Další velké venkovní koupaliště je v Mayrhofenu nebo ve Fügenu. Erlebnis Therme ve Fügenu je velký komplex venkovních i vnitřních bazénů. Navíc zde doporučujeme výtečný komplex saun všech typů! Samozřejmě zde nechybí tobogány a atrakce pro děti! Koupališť je v údolí více a stačí se jen pozeptat v některém z info center (jsou v každé větší vesnici) nebo mrknout na chaloupce na internet. Ovšem 3 výše uvedená koupaliště máme vyzkoušené a můžeme je jen doporučit!

Ferraty

Skvělý zážitek pro amatéry i zkušené lezce nabízí ferraty v Mayrhofenu nebo na Gerlossteinu u Haizenbergu. Mayrhofen Vám nabízí 3 trasy (od nejlehčí pro nejtěžší), které vyúsťují u příjemné restaurace s překrásným výhledem. Přímo pod ferratou je možné si zapůjčit sedák a helmu, kterou vrátíte nahoře v restauraci. Ferrata na Gerlossteinu patří k náročnějším ale také k jedné z nejkrásnějších.

VIDEJKO z Ferrat v Zillertal Aréně , skvčle strávené odpoledne. Lezení je zařazeno do různých stupňů obtížnosti od A-velmi snadné  až po  E – extrémní a velice obtížné.

 

Adrenalin

Kdo by si chtěl trochu zvýšit hladinu adrenalinu čeká na něj na Zillertalu spousta příležitostí …zorbing, rafting, tubing, canoying, paragliding, lanová centra, mountainboarding a mnoho dalších!

Videjka z těchto aktivit můžete zhlédnout zde:

Rafting

Canyoning v Mayrhofenu

Bobová dráha- Arena coaster

Lezení

 

Spíše „technickým“ typům doporučujeme výlet na přehradu Schlegeisspeicher, jež je součástí systému vodních elektráren v Tyrolsku, nabízí nejen velice zajímavou prohlídku zevnitř přehradní zdi, ale i překrásný výlet v jejím okolí.

Kdo se zajímá o historii určitě stojí za to navštívit zámek Tratzberg a nebo muzeum tyrolských typických stavení Museum Tiroler Bauernhöfe.

Mlsné jazýčky si na Zillertal rozhodně také přijdou na své! Tyrolsko je také proslulé svými sýry, schnapsem či špekem. Proto je velice zajímavé zúčastnit se prohlídky v některé z KäsereiSchnapbrennerei či Speckstube a ochutnat tyto tradiční tyrolské pochoutky přímo u zdroje. Navíc na  přelomu dubna a května se zde již tradičně pořádá festival sýru Gouda.

V oblasti Zillertal se dříve těžilo zlato a stříbro. Nahlédnout do tohoto světa nabízejí doly v Zillertaler Goldschaubergwerk či Schwazer Silberbergwerk ve Schwazu.

Za návštěvu stojí i nedaleké planetárum ve městečku Königsleiten, se svoji nadmořskou výškou 1600 m, je nejvýše postaveným v Evropě. V průběhu léta se zde pořádají různé naučné programi jak pro dospělé, tak i pro děti.

Míst a aktivit, jež stojí za to vidět a zažít je v rakouském Zillertalu bezpočet. Proto níže uvádíme odkazy, kde se můžete dozvědět mnohem víc.

Zajímavé výlety a typy na špatné počasí:

Münze Hall
Holzererlebnisswelt
Swarovski Kristalwellten
Natur Eis Pallast
Vötter’s Fahrzeugmuseum

National Park Museum Mittersill
Tiroler Schnapsmuseum Plankenhof
Heimatmuseum Fügen
Zillertal Regional Museum
Strasser Hüsl in Mayrhofen
Museum Tiroler Bauernhöfe

Užitečné informační zdroje

http://www.zillertal.at/de/sommer/bergsommer/
http://www.zillertalarena.com/de/arena/sommer/start_sommer.html

 

00f7fde3cd4f059b85b0e001ee76764c 10003234

Zillertaler Activcard

Zillertaler Activcard je kartička plná výhod a slev pro vaši aktivní dovolenou! Kartičku lze zakoupit na 6, 9 nebo 12 dní a v její rámci získáte:

… každý den výjezd kteroukoliv z vybraných 11ti lanovek na Zillertalu – skvělé pro pěší turistiku a výlety na kole
… každý den vstup do jednoho z 6ti koupališť a bazénů
… zdarma veřejnou dopravu po celém Zillertalu
… zdarma vstup do planetaria na Königsleitenu, které je kousek od chaloupky a dá se spojit s krásným výletem do okolních kopců či okolo jezera
… minimálně 10% slevu u partnerů projektu (muzea, výstavy a jiné vstupné, restaurace, bary, obchody, …)

Více info o Zillertaler Activcard ZDE

 

Popis cesty

Data pro navigaci:

GPS souřadnice jsou 47°12’46.855″N, 12°0’12.813″E
Adresa: Gmünd 40
6281 Gerlos

 

Zillertal je z Prahy vzdálen 545 Km a cesta trvá při plynulém provozu cca 5 h. Nejlepší cesta na Zillertal je přes hraniční přechod Rozvadov a dále pak směr na Mnichov. Od Mnichova jeďte směr na Salzburg. Jakmile se objeví cedule Innsbruck, jeďte směrem na Innsbruck. Od Mnichova je odbočka na Zillertal cca po 110 Km. Ještě před Jenbachem (a tím pádem i Innsbruckem).

Když sjedete z dálnice, držíte se dle ukazatelů stále směrem na Zell am Ziller a projede delším tunelem. Dále jedete po hlavní silnici stále směr Zell am Ziller a hlídáte si ukazatele na Zell am Ziller. POZOR! První odbočka na Zell am Ziller je do centra města, vy sjíždíte až tu druhou – Zell am Ziller, Gerlospass). V odbočce budete mít po levé straně benzinku.  Potom pokračujte směrem na Gerlos (je to serpentinami stále nahoru, skrz vesnici Haizenberg a dál).

Naše chaloupka se nachází v první části vesnice Gerlos, která se jmenuje Gmünd a na ceduli je napsáno Gerlos Gmünd. Je to hned první část vesnice – poznávací znamení je jezero po levé straně, které se táhne podél cesty než vjedete do Gmündu.  Pak vjedete do vesnice Gerlos – Gmünd – asi po 50 m budete mít po levé ruce hotel Almhof (poznávací znak je žlutý tobogán, pokud jedete v noci, moc to ale neuvidíte), u tohoto hotelu je odbočka doleva do strmého kopce (na levém rohu odbočky je dětské hřiště a na pravém rohu je sport s půjčovnou). Pojedete do kopce a odbočíte 2. odbočku vlevo – cedule Haus Diana – po takovém dřevěném mostíku. Z mostíku již uvidíte po pravé straně ve stráni dřevěnou chaloupku a to je Váš cíl.

Dálnice v Rakousku jsou zpoplatněny, proto si na posledních benzínových stanicích v Německu nezapomeňte koupit dálniční známku!

MAPA