YOGA, SURF & BODY POBYT NA SRÍ LANCE – PODZIM 2018

Zažijte propojení jógy, péči fyzioterapeuta, surfování, ajurvédy a prostředí kouzelného ostrova Srí Lanky.

~ VÍCE INFORMACÍ O POBYTU ZDE ~

UBYTOVÁNÍ A SURFING NA SRÍ LANCE

          LISTOPAD 2018 – DUBEN 2019

SEZÓNA NA SRÍ LANCE ZAČÍNÁ ZASE V LISTOPADU 2018 

 

         Přihlášky zde

 

Villa Coconut se nachází na jižním pobřeží Srí Lanky u městečka Weligama.. zděné bungalovy s obrovskou zahradou plnou květin, palem a opic.. vybrali jsme to nejlepší místo 200 m od pláže a surfového spotu.. super vlny, krásné pláže, palmy a pohoda.. zázemí nejen pro surfaře.

Nabízíme:

 • týdenní surfové balíčky 
 • ubytování v klidné vesničce, kousek od krásné pláže
 • surfové lekce 
 • půjčení surfového vybavení
 • zorganizování výletů po Srí Lance
 • transport z/ na letiště
 • zorganizování pronájmu motorky a auta s řidičem
 • ajurvédské masáže a treatmenty za super ceny od místních doktorů, žádné rezorty!
 • kurz vaření tradičního rice and curry, které si sami uvaříte a sníte

 

NABÍDKA SURFOVÁNÍ

Balíček SURFING 6 490,- Kč

 • 7 nocí ubytování 
 • 3x surfová lekce s lokálními instruktory (v angličtině, cca 1,5h)
 • půjčení vybavení v rámci lekcí
 • transport na pláže v rámci lekcí
 • 1x ajurvédská masáž celého těla
 • instruktážní videa + surfové projekce
 • asistence  a rady našeho týmu
 • termíny: prosinec – duben – kdykoliv

   

   Balíček Surfing je určený úplným začátečníkům, kteří nemají vůbec žádné zkušenosti se surfováním.  Lekce probíhají v angličtině s místními instruktory, na písečné pláži Weligama s krásnými jednoduchými vlnami. Je to super místo pro začátečníky. Při první lekci se seznámíte s oceánem a surfem. Naučíte se ležet na surfu, pádlovat, chytat pěnu/ malé vlny a stavět se na surf tzv. Take off. V druhé a třetí lekci budete tento Take off trénovat a zlepšovat tak, aby byl úplně perfektní a aby jste se mohli vydat chytat vlny tedy surfovat.

   Balíček je vhodný pro jednotlivce, dvojice ale i větší skupinky. Během týdne budete mít dostatek času pro vlastní surfování, relaxování, výlety atd. Lekce si budete moci naplánovat podle libosti. Doporučujeme ale, aby jste si lekce naplánovali vždy na ranní hodiny, nejlépe hned od 7:30/ 8:00. Je to protože, ráno není ve vodě tolik lidí, nepálí tolik sluníčko a hlavně budete mít krásné ráno s úžasným začátkem dne a potom celý den před sebou. Také doporučujeme, aby jste měli lekce hned po sobě, případně 2 lekce, den volno a třetí lekci. Trénink tak bude intenzivnější a pro vás to bude mít větší efekt. Ke konci týdne si můžete dát zaslouženou masáž, bude se hodit.

   Lekce, masáže a případně i jiný doprovodný program budete řešit, v den příjezdu s delegátem na místě. Vše bude záležet na vás, vašich představách, plánech a náladě.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Stačí vyplnit přihlášku a my vám obratem pošleme informace ke kempu, smlouvu a platební podmínky. 

V případě jakýchkoliv dotazů pište na info@playgroundtravel.cz 

Sri Lanka ubytovani rice and curry surfovani sri lanka

NABÍDKA UBYTOVÁNÍ

Dvoulůžkový pokoj (manželská postel) – 35 EUR/ 910,- Kč/ pokoj/ noc

Dvoulůžkový pokoj ( oddělené postele) – 35 EUR/ 910,- Kč/ pokoj/ noc

Share room – sdílený pokoj (3/4 postele) – 14 EUR/ 360,- Kč/ os/ noc

 

V ceně ubytování je:

 • možnost využití venkovní kuchyně
 • ručníky a toaletní papír
 • wifi

Slevy při delších pobytech:

 • 14 nocí a déle = 5%
 • 30 nocí a déle = 10%

Villa Coconut

 • dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou a WC
 • 2 pokoje spojené velkou venkovní terasou tvoří jeden bungalov/ domek
 • bungalovy jsou obklopeny krásnou tropickou zahradou, ve které rostou banány, papája, kokosy a spousta krásných květin a keřů.. Opice, varani a různé druhy ptáků vám budou dělat společnost při odpočinku na terase
 • úžasně příjemné místo v malé vesničce Gurubebila, s autentickou atmosférou místního života, kousíček od pláže a surfových spotů, daleko od silnice, v klidné části vesnice 
 • pokoje jsou vybaveny větráky a moskytiérami na dřevěných rámech (nevisí ze stropu)
 • součástí ubytování je venkovní terasa s vybavenou kuchyní, lednicí a posezením vám poslouží v průběhu celého dne 
 • venkovní sprcha a WC
 • share room je umístěn v hlavním domě, má společnou koupelnu a nemá dveře
 • kromě share roomu nabízíme ubytování pouze v pokojích v bungalovech
 • Wifi

 

12459801_10208677871846739_576984657_n img_1080 ubytovani sri lanka


Villa Coconut se nachází
 na jižním pobřeží ostrova v klidné domorodé vesnici, 2 km od pláže Midigama a 3 km od pláže Weligama. Je to jedna z nejlepších surfových oblastí na Srí lance a nejkrásnějších pláží. Nečekejte zde žádná velká turistická letoviska, ale krásnou přírodu a poloprázdné pláže. Jedná se o bezpečnou a přátelskou lokalitu s místní autentickou atmosférou.

Ve vesnici jsou malé místní obchůdky, restaurace, surfové guest housy, bárky, ajurvédské masáže. Pro větší nákupy se potom musí do nedalekého městečka Weligama, kde se dá sehnat úplně vše – ovocné trhy, čerstvé ryby, obchody..

 300 m od domu je krásná pláž a surfové spoty Coconuts a Plantation. Vlny se zde lámou o reef, tedy o korálový útes, ale vlez do vody je přes písečnou pláž a jelikož se vlny lámou pomalu a nejsou moc prudké, jsou oba spoty vhodné už i pro trochu pokročilejší začátečníky.

Weligama beach – dlouhá pláž, která je perfektní pro začátečníky ale i pokročilejší a pokročilé surfaře. Ve Weligame se vlny se lámou o pískové lavice. Jedná se opět o pomalu se lámající nádherné vlny, které se nezavírají, což umožnuje dlouhé jízdy. Pro úplné začátečníky je tu super pěna a pomalé vlny, pro pokročilejší a pokročilé surfaře pak parádní beach break.

 

surf kemp sri lanka images-s surf kemp sri lanka

Srí Lanku si hned zamilujete! Neskutečná fauna a flora, krásná místa na cestování, skvělé vlny, příjemní lidé a atmosféra, prostě ráj! Ideální pro vaši aktivní dovolenou. Kombinace odpočinku na pláži, sportu, poznání nové kultury a krásných míst..

Palmy, kokosy, sloni, vlny, sluníčko, oceán, rice and curry, čerstvé ovoce, masáže, jóga, ajurvéda, drinky, surfing při východu slunce, pohoda na pláži, výlety, cestování, zážitky, úsměvy a pořád skvělá nálada! 

 Výhodou ubytování v surfhousu je to, že se seznámíte se zajímavými lidmi se stejnými zájmy, dozvíte se spoustu cenných rad a zkušeností od našeho týmu, ale pokud budete chtít relaxovat v soukromí nemusíte se bát, že vás bude někdo rušit. Ubytování je vhodné pro jednotlivce, dvojice i větší skupinky.

 

PRO INSPIRACI.. FOTOGRAFIE ZE ŽIVOTA A KRÁS SRÍ LANKY A NAŠEHO UBYTOVÁNÍ NAJDETE V GALERII

PŘIHLÁŠKU NA UBYTOVÁNÍ A JEDNOTLIVÉ BALÍČKY NAJDETE – ZDE

 

Těšíme se na vás na Srí Lance!

IMG_6565 IMG_6476 DSC_0055

SRÍ LANKA

Srí Lanka je tropický ostrov, který svou krásou a rozmanitostí patří mezi nejkrásnější místa na světě. Pestrostí fauny a flóry, množstvím památek a „atrakcí“ překvapí ostrov každého cestovatele.

Srí Lanka je skvěla surfová destinace.

Každá oblast Srí Lanky je něčím specifická a při cestování pak působí jako ostrov tisíce tváří. Ať už se jedná o bělostné pláže lemované palmami,  národní parky, ve kterých žije nepřeberné množství divokých zvířat, nekonečné čajové plantáže v horách, vnitrozemská džungle, bájná starověká města, vysoké hory s mnoha zajímavými trasami kolem vodopádů a skal, bylinkové zahrady, přehrady a tisíce chrámů, které jsou prakticky všude.

Rádi Vám poradíme a doporučíme jakýkoli výlet a také nejlepší formu výletu tak, aby jste poznali nádhery Srí Lanky tím nejzajímavějším způsobem.

IMG_6566 IMG_6567 IMG_6580

 

Surfování

Surfování na Srí lance je skvělé jak pro úplné začátečníky, pokročilejší surfaře, tak i pro zkušené jezdce.

Nejlepší oblast je Weligama a Midigama. Od pláže Weligama k Midigama beach a pak pořád dál po jižním pobřeží je spousta skvělých spotů.

Weligama je super pro úplné začátečníky, takzvaný take off trenažér. Písečné dno, vlny se zde lámou pěkně uspořádaně a čitelně, skvělá pěna na učení vstávání i první green waves, tedy vlny sjeté shora pěkně po rádiusu dolů.

Srí Lanka je prostě ideální pro všechny surfaře!

IMG_6472 IMG_6464 IMG_6465

Doprava

Na Srí Lanku je nejlepší letět z Prahy s leteckou společností Emirates Airlines, které přepravují sportovní vybavení v ceně letenky nebo levnější varianta s Fly Dubai.

Létají sem však různé letecké společnosti s přestupem v různých zemích. Ceny letenek se pohybují od 9 – 16 tisíc. Průměrná cena je okolo 13 tisíc.

Mezinárodní letiště Bandaranayake v Kolombu se nachází na západním pobřeží ostrova a je vzdálené cca 3,5 h  jízdy autem po dálnici od našeho surfhousu, místní dopravou počítejte cca 6 hodin . 

 Jak se dostat z letiště/ Kolomba na Playground surfhouse – z Kolomba na jih se dá jet:

 • autem s řidičem – jedna cesta  vyjde na 2.500,- Kč a dělí se mezi počet pasažérů. Je to nejpohodlnější způsob cesty a pokud máte velká zavazadla, tak cestu místní dopravou bychom moc nedoporučovali nebo se sbalit do batohu, který se vám bude dobře nosit. Auto vám umíme zařídit.
 • v každém případě doporučujeme vždy připlatit za cestu po dálnici ať už autobusem nebo autem!
 • po vlastní ose se z letiště do Weligami dostanete autobusem nebo vlakem:

Z letiště se nejdříve musíte dostat na autobusové nebo vlakové nádraží Fort Pettah v Kolombu a to buďto autobusem, taxi, nebo tuk tukem. Taxi je nejdražší a stojí cca 20 dolarů. Pokud je vás více nebo nemusíte šetřit je nejlepší vzít si taxi. Ceny jsou smluvní a občas je smlouvání náročnější. Levnější je autobus. Autobusy jsou buď normální městské linkové, které ale jedou z Colomba mimo dálnici, což může trvat do Fort Pettah hodinu až dvě. Ty jsou opravdu levné. Nebo dražší varianta je vzít si menší bus, který jede z Kolomba po dálnici, což trvá cca 30 minut, cena se pohybuje okolo 500 rupií. Ve Fort Pettah je vlakové nádraží a 500 m od něj autobusové nádraží. Odtud už potom vlakem nebo autobusem k nám do Weligami. Autobus – tzv. Highway bus směr Matara a tam přestup na autobus směr Weligama nebo bus směr Galle a tam přestup na bus směr Weligama. Pokud vám autobus zastaví, můžete vystoupit přímo u nás ve Vesnici Gurubebila. Autobusová zastávka je kousek od naší ulice. 

Highway bus má stanoviště 500 m od vlakového nádraží. Jezdí pořád, pouze čeká až se naplní. Jede po dálnici, což je o hodně pohodlnější a kratší cesta a stojí cca 500 rupií.

Vlak je asi pohodlnější protože se nemusí přestupovat, ale poslední spoj do Weligami jede v 17:50!! Jízdní řád z Kolomba do Weligami:6:30, 8:30, 10:30, 14:10, 15:35, 16:35 a 17:50. Cestovat nemusíte jen první třídou, na tu je totiž potřeba rezervace a ta se dá vyřídit pouze v Kolombu. Druhá třída je naprosto v pořádku. Z Weligami potom tuk tukem nebo autobusem do naší vesničky Gurubebila. 

Místní doprava funguje poměrně dobře. Autobusy i vlaky jezdí v častých intervalech, jen je potřeba počítat, že cestování místní dopravou se docela protáhne a není úplně komfortní a jsou často hodně přeplněné. Někdy se může stát, že se za 5 hodinovou cestu neposadíte.

Adresa:

Weliwaththa road

Gurubebila

Weligama

 

GPS:
5.963635,80.401743

https://www.google.cz/maps/place/5°57’49.1%22N+80°24’06.3%22E/@5.9636403,80.3995543,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d5.963635!4d80.401743?hl=cs

Mathara road – hlavní ulice a hned z hlavní vede naše ulice Weliwatha road, vesnice Gurubebila - to je vesnice, kterou by měli znát taxikáři i řidiči autobusu. Je to 4 km za Weligama Beach směrem na západ na Midigama – viz. mapka

 

mapa-detail mapa

 

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

Rovnou na letišti je dobré pořídit si místní sim kartu. Nejlépe u nás na jihu funguje operátor Dialog. Karta i s kreditem stoji cca 250,- a kartu kromě volání využijete hlavně na internet.

Přímo na letišti se dají vyměnit peníze, nebo vybrat z bankomatu. Nevybírejte/ nerozměňujte si zbytečně moc peněz. Bankomaty nejsou problém, dá se vybrat téměř v každé větší vesnici. Ale vyberte/ vyměňte si tak, ať máte na prvních pár dní fungování a nákupu jídla a pití ať nemusíte hned první den řešit peníze.

MOSKYTIÉRY MÁME  

 INTERNET

Internetové kavárny na Srí Lance moc nenajdete, ale jinak tu internet funguje skoro lépe než ve Francii. Koupíte si místní sim kartu, nejlépe hned na letišti. Máme dobré zkušenosti s operátorem Dialog. Sim karta stojí cca 300,- a v ceně je kredit na volání a 5 GB rychlého internetu.

VÍZA

Ke vstupu na území Srí Lanky potřebují občané České republiky vízum. Platnost pasu při příletu musí být ještě minimálně 6 měsíců.

ELEKTRONICKÝ VÍZOVÝ SYSTÉM ETA OD 1.1.2012

1.1.2012 bylo spuštěno on-line udělování krátkodobých víz přes internet, najdete ho ZDE. Přes tento systém lze zažádat o 30 ti a 90 ti denní turistické vízum, které bude možné prodloužit až na 6 měsíců. Dle zkušeností je vízum zasláno během čtvrt hodiny na Vámi uvedenou emailovou adresu. Původní vízový poplatek 20USD byl od 1.1.2013 zvýšen na 30USD

Po vyplnění formuláře a zaplacení poplatku kartou Vám přijde vízum asi za 15 minut na Vaši e-mailovou adresu, které je potřeba vytisknout.

30 ti denní vízum je možné vyřídit i po příletu na letišti, ale poplatek je vyšší, a to 35USD.

Děti do 12 let mají víza zdarma

 

OČKOVÁNÍ

Žádná speciální očkování na Srí Lanku nepotřebujete. Je ale dobré mít základní očkování pro všechny cestovatele:

Žloutenka typu A lze očkovat samostatně dvěma dávkami s minimálním odstupem 6 měsíců, ochrana je dlouhodobá. Očkovat je možné také kombinovanou vakcínou proti typům A a B třemi dávkami (2 před odjezdem), ochrana je dlouhodobá až doživotní.

Žloutenka typu B lze očkovat samostatně třemi dávkami nebo kombinovanou vakcínou proti typům A a B třemi dávkami. Po třech dávkách je ochrana dlouholetá, pravděpodobně doživotní.

Očkování proti břišnímu tyfu se provádí jednou vakcínou, která poskytuje ochranu na 3 roky. Přeočkování se provádí pouze v případě potřeby.

Proti tetanu, jehož původce se vyskytuje celosvětově, se v ČR očkuje v rámci pravidelného očkování. Přeočkování se provádí po 10 – 15 letech, u osob nad 60 let věku po 10 letech.

 

CO SI VZÍT S SEBOU

S sebou potřebujete jen lehké oblečení. Pro výlety do vnitrozemí doporučujeme přibalit i větrovku nebo něco teplejšího a tenisky pro případ výstupů (Adam’s Peak, Sigirija…).

Důležité je si zabalit kvalitní lékárničku (repelent, léky na alergii, krémy na a po opalování, náplasti, desinfekci, léky na střevní problémy, kapky do očí, uší ). Vše je sice na Srí Lance k sehnání, ale lékárničku je dobré mít připravenou v případě, že jí budete muset okamžitě použít.

Také nepodceňujte přípravky související s opalováním, slunce na Srí Lance je velmi silné.

Pro surfování se vám bude hodit triko tzv. lycry, která vás ochrání před spálením a odřením od surfu. Velký výběr  má např. Snowboard Zezula. Lycru určitě využijete i do budoucna.

Dobré cestovní pojištění!

K pronájmu a řízení motorky čí auta je potřeba mít mezinárodní řidičský průkaz – vystaví jakýkoli odbor dopravy po předložení vašeho řidičského průkazu. Platný je pak na 1 rok.

Pro další informace nás prosím neváhejte kontaktovat na info@playgroundtravel.cz