Západní Sicílie – Lo Stagnone..

Přijeďte pobýt na tento nádherný ostrov, kde víno je levnější jak voda, dostupnost z Evropy rychlá, veliká rozmanitost jídla a přičichnout místní atmosféře zápaní Sicílie..

Nabízíme kite boardingové kurzy, balíčky, ubytování na kitove základně na Sicílii..

Termín od 1.4. – 31.10. 2014 kdykoli! 

 

TIP  – 4 denní trip na Sicílii. Odlet je ve středu a návrat v neděli, ideální na předpověď si přelítnout na ostrov, o zbytek věcí se postaráme… Odlet z Bratislavy!

 

Kiteboarding kurzy

 • vyučujeme dospělé, děti a všechny kdo má zájem vyzkoušet si tento návykový sport (věková hranice od 9. – 10 let dle vyspělosti..)

 • volíme 2, 3, 4, – 7 denní kurzy kiteboardingu. Průběh kurzu oproti jiným destinacím je takový, že trávíte veškerý čas od prvního seznámení s kitem na vodě. Umožňuje nám to mělká voda a ideální podmínky. Kurzy sestavujeme dle vašich předešlých dovedností, tzn. vždy vám upravíme výukový program na míru.

 • ideální podmínky pro nové kitery, mělká voda, bezpečná rozloha a stabilní vítr

 • kurzy kiteboardingu probíhají nepřetržitě od 1. Dubna do konce Října 2014

 • na pokrytí základního kurzu kiteboardingu téměř 90 % větrná úspěšnost

 • zázemí na pláži po čas celého kurzu

 • vyučujeme na vybavení od OZONE, RRD, MYSTIC

 • organizace teambuildingových pobytů na Sicílii včetně full servisu

Pro více informací a rezervace pište na info@playgroundtravel.cz

 

Výukový program

Level 1

V levelu číslo 1 zjistíte, co to vůbec kiteboarding je. V první části programu se naučíte efektivní pilotáž nafukovacích draků, teorie větrného okna, správné nastavení těla a pohybu při ovládání draků. Dozvíte se také nezbytné bezpečnostní postupy, manipulaci s drakem a zjistíte, jak je důležitá bezpečnost v tomto sportu, na kterou je kladen velký důraz. Naučíte se rozeznat vhodné místo a větrné podmínky pro trénink s drakem. Dále se naučíte řízení, manipulace s přistáváním a startováním.

Level 2

V tomto programu budete pilovat své umění s kitem nad hlavou, chození s kiteboardem v ruce, chození proti větru, po větru a do stran. Naučíte se bodydragging – táhnout se za kitem po vodě ( po větru, do stran s kiteboardem v ruce, stoupání proti větru za pomocí kiteboardu ). Naučíte se self rescue aneb jak bezpečně sbalit na vodě draka, dostat se ke břehu, přistát kite . Naučíte se obouvat do kiteboardu ze sedu a nastupovat na kiteboard do jízdy za pomocí kitu.

Level 3

V této úrovni se naučíte samostatnosti výběru kitů a místa pro vaše cvičení. Budete zkoušet rozjezdy na obě dvě nohy. Rozjezd z bodu A do bodu B , stoupání proti větru, klesání po větru –  jízda upwind, downwind. Základní otočky – změny směru jízdy, odjezd od břehu a návrat do stejného bodu. V tomto programu budete navigování pomocí vysílaček připevněných na přilbě – pro lepší komunikaci.

Po kurzu v tomto rozsahu by jste měli být schopni samostatně a bezpečně zvládnout základní manipulaci s kitem a rozjezdy na kiteboardu. Samostatně odhadnout sílu větru na velikosti draka a místo pro další cvičení.

 

Co je potřeba na kiteboarding kurz na Sicílii

Podloží je mix písku, trávy a bahna, takže doporučujeme vzít si shortky, popřípadě oblečení do vody, které když si umažete od písku, blata, tak vás to nebude mrzet. Dále co by jste měli mít jsou sluneční brýle, ideálně na gumičce popřípadě šňurce, opalovací krém, pokrývka hlavy. Tělo ochráníte ideálně lycrovým trikem, muže být obyčejné.

Při kiteboarding kurzech citlivé pokožky se mohou setkat s medůzkami a jinými podvodními živočichy, holkám, dětem a lidem s citlivější pokožkou doporučujeme elastické kalhoty na nohy. Při kurzech máme pár kusů k dispozici .

Ceny

BALÍČEK KITE KURZ + UBYTOVÁNÍ 8 850,-

Balíček obsahuje:

- 2 denní kurz kiteboardingu s instruktorem – 10 hod.

- 7 x ubytování na kite housu

- povlečení , ručníky, spotřebu energie , úklidová taxa

- transporty letiště

- vstup na pláž

- celoroční úschovnu materiálu

 

Balíček neobsahuje:

- letenku – ceny letů z Bratislavy se pohybují okolo 90 – 130 € zpáteční letenka z

- pojištění v rámci CK, pojištění nebezpečných sportů, léčebné výlohy , storno výletu včetně letenky 

 

KURZY

2 denní kiteboarding kurz 2 studenti / trenér      ……………    5 900 Kč  / 10 hod.

3 denní kiteboarding kurz 2 studenti / trenér      ……………    7 890 Kč  / 15 hod.

4 denní kiteboarding kurz 2 studenti / trenér      ……………   9 990 Kč / 20 hod.

1 hodina individuální lekce kiteboardingu            ……………    1100 kč /   1 hod.

 

Cena kiteboarding lekcí zahrnuje

 • veškeré vybavení potřebné pro kiteboarding, kity velikostí 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 14 , harness – trapéz, kiteboard, přilba s vysílačkou pro online couching, ochranné botičky do vody, celoroční vstup na privátní pláž a službami s tím spjatými

 

Cena kiteboarding lekcí nezahrnuje

 • pojištění

 

Ubytování

Základna Stagnone

Kite baráček orientovaný pro kitery, kiterky, jednotlivce, skupiny kiterů, rodinky, co se nechtěji o nic starat …
Dům se nachází v blízkosti cca 1 km od laguny  Lo stagnone. Svou polohou mezi vinicemi a starousedlostí zaujímá nádech opravdové sicilské atmosféry se vším všudy, taktéž prastarý design domu zavání historii …

CENA ……………. 28 Eu/ noc s večeří!

 

Rozložení pokojů 

Dům je rozdělen na 2 jednotky s vlastním vchodem, z toho každá jednotka pro 6 osob. Dům lze komfortně bukovat od jednotlivců, přes páry až pro 4 rodiny, nebo party až do 14. kiterů. Dům můžeme libovolně dle poptávky rozdělit na jednotky, nebo taktež sherovat jednotlivce v pokojích …

 • 2 x 3 lůžkový pokoj se společnou sociálkou
 • 1 x 4 lůžkový pokoj se společnou sociálkou 
 • 1 x 2 lůžkový pokoj se společnou sociálkou
 • 2 x sociání zařízení s wc
 • společenská místnost s minikuchyňkou, TV nebo videoprojekcí
 • celoroční úschovna kite materiálu zdarma
 • Wifi Zone
   

Venkovní chillout zóna baráčku

Přilehlá zahrada 800 m2 k domu má za následek následující vyžití a odpočinkovou zonu


Kite pláž

Lo Stagnone se nachází mezi městy Trapani 22 km a Marsalou 16 km. Místo je historicky významné, ale mimo civilizaci, nehledejte zde dlouhé bílé pláže. Velká laguna lemována poloostrovem s mělkou vodou vhodná pro Kiteboarding a Kiteboarding kurzy. Laguna není vhodná k plavání a koupání, k tomu slouží přilehlé pláže mimo Lo Stagnone do vzdálenosti 5 km.
Naše výuka probíhá na soukromé pláži pod vedením klubu Leviedelvento

Máme výhodnou pozici téměř na všechny směry větru, které ve stagnone fungují JV,J,JZ,Z,SZ,S,SV – při termickém proudění obvzlášťě na tomto místě bývá nejsilnější

Laguna Lo Stagnone

Podloží je mix písku trávy a bahna ( ozdravné bahýnko ), takže doporučujeme vzít si shortky, popřípadě oblečení do vody, které když si umažete od mazlavého písku, tak vás to nebude mrzet. Při kiteboarding kurzech citlivé pokožky se mohou setkat s medůzkami – holkám, dětem a lidem s citlivější pokožkou doporučujeme elastické kalhoty na nohy. Podloží se nachází občasné mušličky přirovnal bych to ke dnu na Rujáně. Cca 100 m od břehu se můžeme setkat s trávou a při nehodě se mohu do pulkolen zapadat do trávy. Ve vodě nehrozí žádná nebezpečí, laguna je celá mělká a vždy ke břehu bezpečně dojdete. Teplota laguny se v letních měsících pohybuje až ke 35 °C a pískovité bahno z laguny je léčivé.

 


Zvětšit mapu

 

Doprava

Na Sicílii lítá nízkonákladová letecká společnost Ryanair. Pro online booking letenek navštivte stránky www.Ryanair.com. Spojení Bratislava – Sicílie trvá 2 hodiny! Odlet je možný i z Prahy. 

Cena letenky se odvíjí od toho, jak dlouho ji před odletem zakoupíte, čím víc se blíží vaše požadované datum odletu, tím budou letenky dražší. Pokud se vám líbí cena letenky za 85 € klikejte a kupujte, protože málokdy se zlevní.

Po zakoupení letenky vám na email přijde itinerář s číslem letu, před odletem je nutno udělat ONLINE CHECK IN, který naleznete opět na stránkách Ryanairu. Pokud neuděláte check in a nevytisknete si letenku, tato chyba vás bude stát na místě na letišti až 150 € jeden let !!! 

Po vašem příletu vás vyzvedává kurýr, na kterého dostanete od nás telefonní kontakt. Doprava – transféry z letiště a zpět jsou zahrnuty v ceně ubytování a jsou zcela ZDARMA !!!

Po vašem příletu je nutno vyzvednout všechna zavazadla, popřípadě zajistit auto, které může mnohdy trvat i 2 hodiny v hlavní sezoně a posléze volat dopravce.

Autopůjčovna:

Máte možnost využít sprostředkování aut po dobu vašeho pobytu Fiat Panda a Fiat Punto, které zajistíme přistaveny před vaše ubytování v den příjezdu : 

ŘÍJEN    –   KVĚTEN  –  30 €/ DEN …. HOTOVOSTNÍ DEPOSIT 50 €

ČERVEN –   ZÁŘÍ       –  35 € /DEN …. HOTOVOSTNÍ DEPOSIT 50 €