ZÁKLADNÍ INFORMACE

Akce: ADVANCED SURF CAMP BALI 2018
Instruktoři: SURF: Yohan Dono | SURF WORKOUT/SURF SKATE: Jakub Michna
Počet dnů: 8 dnů
Země: Bali, Indonésie
Ubytování: BALI BIO VILLAS
Cena zájezdu: od 13.900 CZK (bez letenky)
Kapacita: pouze 6 osob (pro zachování individuálního přístupu)
Kemp se bude konat za minimální účasti 4 osob.

Přihlášky zde

 

TERMÍN

ADVANCED SURF CAMP BALI 2018 | 18. 09. – 26. 09. 2018 – přihlásit

 

CENA

ADVANCED SURF CAMP BALI 2018

Ubytování v pokoji s vlastní koupelnou za cenu 14 900 Kč.

Ubytování v pokoji se sdílenou koupelnou za cenu 13 900 Kč.

Na náš kemp je možné jet, i přesto, že nemáte zájem využít surfové lekce, např. jako doprovod někoho ze zúčastněných. Pro takové případy zde máme následující balíček:

ADVANCED SURF CAMP BALI 2018 – DOPROVOD

Ubytování v pokoji s vlastní koupelnou za cenu 5 900 Kč.

Ubytování v pokoji se sdílenou koupelnou za cenu 4 900 Kč.

PROGRAM

Processed with MOLDIV

SURFING

Lekce surfingu povede profesionální instruktor a guide Yohan Dono, více v sekci NÁŠ TÝM. V průběhu kempu proběhne s Yohanem celkem pět lekcí. Nejvhodnější spoty budeme vybírat společně, vždy podle aktuálních podmínek v daný den. Každá lekce potrvá 2-3 hodiny, z čeho je při první lekci půhodinka věnovaná teoretické části, zbytek pak praxe v oceánu. Yohan vás bude koučovat nejen při samotné lekci, ale povede i následný rozbor při videocoachingu.

VIDEOCOACHING

Videocoaching je velice účinná a efektivní metoda vyučování surfingu. Zdlouhavé vysvětlování, kde dělá člověk chyby velmi usnadní sledování zpomalených záběrů, při kterých okamžitě pochopíte, co byste měli vylepšit. Natáčení proběhne během dvou lekcí z pláže profesionálním kameramanem, večer po lekcích pak bude následovat detailní rozbor záběrů s lektorem.

SURFOVÉ WORKOUTY

Jelikož většina z nás neměla to štěstí narodit se u oceánu, zdokonalovat se v surfingu je tak pro nás úkolem na celý život. A právě proto je velice důležitá podpůrná tzv. suchá příprava. Bez správného tréninku a posilování nedosáhnete plného potenciálu a progresu v surfování.

Na co se zaměříme:

 • správné protahování, mobilitu a flexibilitu celého těla
 • funkční kondiční trénink pro rozvoj svalových partií důležitých pro pokročilejší surfing
 • cviky pro uvolnění kritických partií, důležitých pro postoj a takeoff
 • sebemasážní techniky pomocí pomůcek
 • teoretický základ + praktická cvičení zaměřená na výuku surfových technik
 • omezenou hybnost zejména v oblasti kyčlí
 • specificky zaměřené funkční a kondiční posilování s vlastní vahou

SURFSKATE TRÉNINKY

Surfskate je jedna z nejdůležitějších pomůcek pro surfovou průpravu a pilování vaší techniky, se kterou se dá trénovat kdekoliv, třeba i doma v Čechách. My vás na těchto trénincích:

 • naučíme se jak vyladit techniku surfových pohybů a manévrů
 • osvojíme si a zdokonalíme základní surfové techniky – takeoff, bottom turn, carve, trimming, pumping, cutback
 • celkově zlepšíme koordinaci horní a dolní poloviny těla
 • pomocí surfskatu také posílíme svalové partie – nohy, core, záda

FOTOGRAFOVÁNÍ Z VODY

Na jednu z lekcí si vezmeme s sebou fotografa přímo do vln, který vám vaše jedinečné okamžiky zvěční. Fotky budou následně upraveny a vy je od nás dostanete na památku.

PŘEDNÁŠKA O SURFINGU

Poutavá přednáška o surfingu, která vám osvětlí vše o vzniku vln, o historii surfingu, jak se surfboardy vyrábějí a jaké jsou jejich druhy. Dále se dozvíte, proč je příliv a odliv, jaký vítr je pro surfování nepříznivější, kde se všude se na světě surfuje a naučíte se číst v surfových předpovědích.

PROMÍTÁNÍ SURFOVÉHO FILMU/VIDEÍ

Jeden večer si uděláme z naší yoga shaly biják a shlédneme (ne)jeden surfový snímek, kterým se nejenom namotivujeme na další vlny, ale také se sblížíme a užijeme si fajn večer v pohodlí našich bean bags, popcornem a vychlazeným drinkem.

GRILOVÁNÍ

Žádné “letní prázdniny” se neobejdou bez grilování s přáteli, to je již tradiční a neodmyslitelná společenská událost každého našeho kempu, která nemine ani vás! Dáme vám ochutnat čerstvé ryby a mořské plody z místního trhu, doplněné o námi vypěstovanou organickou zeleninu, případně bio zeleninu od místních farmářů.

 

NÁŠ TÝM

Yohan Dono

Yohan Dono se narodil na Jávě, ale už řadu let žije na Bali. Yohan je surfovým nadšencem již od raného mládí, postupem času však svou vášeň proměnil ve své zaměstnání. Díky vysoké surfové úrovni a zkušenostem se stal Yohan hlavním instruktorem surfové školy Dawn Patrol. Yohan má na starost pokročilé surfaře a organizaci surfových tripů a kempů na okolní ostrovy jako jsou Mentawai, Sumatra, Sumba, Jáva a další. Když Yohan zrovna nesurfuje, stará se o svého syna a rád vaří. Tento zkušený surfový guide a instruktor vás provede pěti surfovými lekcemi a dvěma večery, během kterých zanalyzuje vaše jízdy podle natočených videí. S Yohanem se můžete rozhodně těšit na velký progres!

 

Jakub Michna

Processed with MOLDIV

Jakub je naším benjamínkem, avšak díky jeho houževnatosti, odhodlanosti, píli a pevné vůli je výjimečným a naprosto nepostradatelným členem našeho týmu. Poprvé se Jakub seznámil se surfingem v Kalifornii před více než sedmi lety, ale až po téměř čtyřech letech mu došlo, že právě surfing je opravdu to, čemu by se chtěl věnovat ze všeho nejvíc, a tak začal svému snu podřizovat celý svůj život. Během cestování po různých surfových destinacích potkal velkou spoustu surfových coachů, kteří pro něj byli nejenom velkou motivací, ale také inspirací k praktikování tzv. “suché přípravy”. Z Kuby se v roce 2016 stal licencovaný surfový instruktor ASI (www.academyofsurfing.com) a také jezdec světového Surfskate týmu. Několik let se také aktivně věnuje józe, kalistenice, handstandingu, movementu a funkčnímu posilování zaměřenému na surfování. V Praze pravidelně vede speciální surfové tréninky a aby toho nebylo málo, Kuba je v neposlední řadě také redaktorem surfového magazínu Freeride.cz – Water a hrdým zakladatelem projektu SURFR

 

A jako „support team“ se na vás těší také:

 

Jan Smička

Processed with MOLDIV

Honza je profesionálním instruktorem ISA a mistrem ČR a SR v surfingu. Je také spolumajitelem cestovky Playgroundtravel, která za více než 15 let svého fungování uspořádala po celém světě desítky surfových a snowboardových kempů. Honza během svého podnikání zažil mnohé úspěchy, ale i pocity vyhoření, které ho přivedly až ke změně životního stylu, k práci na sobě samém a k dlouhé, ale důležité cestě do svého nitra. Posledních několik let aktivně praktikuje jógu, najdete ho ale především ve vlnách na Bali, kde trvale žije a odkud na prázdniny odlétá do zasněžených kopců za svou další vášní – snowboardingem. Honza je zároveň také terapeutem Metody Ruš, tedy potkat jej můžete také na své cestě při hledání pomoci od psychických či fyzických obtíží. Honza je díky svému talentu, bohatým zkušenostem s vedením a koučováním, notnou dávkou trpělivosti, smyslem pro humor a přátelským přístupem prostě top lektorem.

 

Kristýna Trucálková

Processed with MOLDIV

Je krásná surfařka, která odjela studovat Sport Coaching – Surfing do Austrálie, čímž vystoupila ze své komfortní zóny a změnila tak celý svůj dosavadní život. Sport jí byl vždy blízký, ale až v poslední letech mu přizpůsobila úplně vše. Kristýna nyní žije a studuje na Bali, čemuž předcházelo několik let života v USA. Všechny z jejich cest jí přinesly velká poznání, zkušenosti, nadhled, ale zároveň také nechuť ke konzumnímu způsobu života. V současné době se aktivně věnuje pouze surfingu, za to ale velmi intenzivně. Prací sama na sobě se naučila žít přítomností, nelpět na věcech a měnit své sny ve skutečnost. V každém konci dokázala najít i pozitivní začátek a chuť do nových životních dobrodružství. Její přátelský přístup, přirozená autorita, trpělivost, životní entuziasmus i bohaté lektorské zkušenosti z ní dělají toho správného parťáka do vln, který vám opravdu má co předat.

Renée Savková

Processed with MOLDIV

V neposlední řadě tu pro vás máme “akční spojku” – veselou usměvavou holku do nepohody. Renée žije a studuje na Bali, stará se jako Housemaster o resort Bali Bio Villas a je nepostradatelným členem našeho týmu, který dokáže proměnit jakékoliv vaše přání ve skutečnost. Její letité zkušenosti z oblasti produkce, organizační schopnosti, kreativní duch, neutuchající zvídavost, dobré srdce a pozitivní myšlení ve smyslu “nic není nemožné” vám jistojistě pomůže za jakékoliv situace, nejen v případných nesnázích či při jednodušší orientaci v neznáme zemi, ale bude tu pro vás také jako veselý společník, průvodce či rádce při poznávání místní kultury a dobrodružství všeho druhu.

 

LOKALITA

Processed with MOLDIV

Bali aneb ostrov bohů, nabízí víc než si dokážete představit. Je jedním z nejrozmanitějších ostrovů celé Indonésie. Překrásné pláže, bohatý podmořský svět, ojedinělá fascinující kultura, nespočet úchvatných hinduistických chrámů, panoramatický střed ostrova s majestátní sopkou a všudypřítomnými rýžovými políčky, přívětivými obyvateli a samozřejmě celoročně perfektními podmínkami pro surfování pro všechny úrovně zkušeností, dělá z Bali jednu z nejnavštěvovanějších destinací na celém světě.

 

UBYTOVÁNÍ

Processed with MOLDIV

Na Bali trvale žijeme a provozujeme zde resort Bali Bio Villas. Jedná se o jedinečný projekt, ve kterém jsme spojili vše, co sami milujeme: zdravý životní styl, surfing, cvičení jógy a pěstování organické zeleniny a ovoce. Resort Bali Bio Villas je postaven v řeckém stylu Santorini s prvky místní balijské architektury. Součástí resortu je bazén, místo pro relax a cvičení jógy – Yoga Shala a organická zahrada.

Bližší informace o ubytování včetně fotografí naleznete zde.

 

STRAVOVÁNÍ

Processed with MOLDIV

Balijská kuchyně patří k jedné z nejchutějších na světě. V okolí resortu Bali Bio Villas naleznete spoustu místních restaurací tzv. Warungů, kde si můžete pochutnat např. na typické rýži se zeleninou (popř. i masem) – tzv. Nasi Goreng či Nasi Campur, na chutné rybě zvané Mahi-Mahi a nebo na výborném pokrmu zvaném Gado-Gado s arašídovou omáčkou. Naším cílem je nasměrovat vás ke zdravým a chutným jídlům, popř. vám předat praktické typy, jak se dají některé méně zdravé potraviny ve vašem jídelníčku nahradit něčím, co je stejně chutné nebo dokonce chutnější, hlavně ale zdravější! Nezapomínejte, že “jste to, co jíte” a “podle toho, co jíte, se i cítíte.”

V ceně pobytu jsou zahrnuty:

Snídaně

Účastníky našeho kempu bude každé ráno v lednici čekat připravená bedýnka s čerstvými surovinami, ze kterých si sami snídani připraví. Z naší zkušenosti však většinou vznikají snídaně společnými silami všech přítomných a den tak začíná opravdu radostně a zvesela.

Grilování

Žádné “letní prázdniny” se neobejdou bez grilování s přáteli, to je již tradiční a neodmyslitelná společenská událost každého našeho kempu, která nemine ani vás! Dáme vám ochutnat čerstvé ryby a mořské plody z místního trhu, doplněné o námi vypěstovanou organickou zeleninu, případně bio zeleninu od místních farmářů.

 

DOPRAVA

Doprava na místo

Doprava na místo není zahrnuta v ceně kempu. Letenky si řeší účastníci sami.

Cena zpáteční letenky Praha – Bali (Denpasar) se pohybuje celoročně od 17 000 Kč. Můžete letět komfortně s jedním přestupem v Dubaji či Doha se společností Emirates nebo Qatar Airways, počítejte však s o něco vyšší cenou kolem 20 000 Kč. V případě, že vám nevadí delší přestup např. čínské Šanghaji na letišti v obou směrech, můžete výrazně ušetřit a letět za cenu kolem 13 000 Kč např. se společností China Eastern. Nabízí se i možnosti letět z Prahy nebo Vídně do Jakarty (ostrov Jáva), Singapuru nebo Kuala Lumpuru, letenka pak stojí od 15 000 Kč a přelet na Bali a zpět vás vyjde minimálně kolem 2 000 Kč, což je vhodné především pro ty z vás, kteří chtějí navštívit některé asijské metropole.

Zde jsou uvedeny tipy pro vyhledání letenek:

Kiwi.com | Skyscanner.cz | Letuska.cz | Pelikan.cz | Emirates.com | Cathaypacific.com | China-airlines.com

Transport z letiště

Doprava z/na letiště není zahrnuta v ceně kempu. V případě zájmu vám ji dokážeme výhodně zprostředkovat.

Doprava v rámci kempu

V ceně kempu jsou po celou dobu k dispozici skutry se surf racky. Na spoty a ostatní místa se budeme dopravovat hromadně, každý ale na svém stroji.

 

NAD RÁMEC

Nad rámec balíčku jsme vám schopni splnit téměř jakékoliv přání. Mezi ty nejběžnější však patří:

 • Doprava z letiště / na letiště
 • Pronájem skútru
 • Výlety po ostrově i mimo něj (během kempu, ale i po jeho skončení)
 • Ubytování před termínem kempu či po jeho skončení (ať už přímo v resortu Bali Bio Villas nebo na dalších jiných místech ostrova)